Четвер, 02.05.2024, 07:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Професійно-технічне училище №36 смт. Кути

Категорії розділу
Мої статті [9]
Новини [0]
новини училишні
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 93
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Професія "Плодоовочівник-кухар"

Професія плодоовочівник – одна з найдавніших на землі. В Україні плодоовочівництво виникло і розвивалося з давніх часів. Як свідчать стародавні зображення плодів та описи садів на території України плодові насадження вирощували ще у VІІ-ІV ст. до нашої ери.

Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який займається вирощуванням овочів, плодів, ягід. Його завдання – вирощувати високі й сталі врожаї якісних плодів на основі впровадження досягнень науки і передового досвіду з метою забезпечення потреб населення в цінних, екологічно-чистих продуктах харчування. Плодоовочівник займається вивченням біологічних особливостей плодових рослин, як складових частин екологічної системи, закономірностей їх росту і розвитку залежно від екологічних факторів.

Найбільше працюють у плодоовочівництві люди, що люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі. Професія плодоовочівника відноситься до типу «людина-природа», така група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до створення прекрасного.

Справжній плодоовочівник – це спеціаліст своєї справи, який постійно шукає шляхи оптимізації підготовки ґрунту для сівби та висаджування плодових, ягідних і овочевих культур; внесення добрив і вапнування; живлення рослин та догляду за ними з використанням засобів механізації; вирощуванням розсади і саджанців.

Професія плодоовочівника висуває високі вимоги до рівня розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення та кмітливості.

Плодоовочівник повинен знати:

¨    основи агротехніки і технології вирощування у даній зоні овочевих і плодово-ягідних культур;

¨    терміни і техніку виконання робіт з вирощуванням плодово-ягідних культур та овочів у відкритому і захищеному ґрунті;

¨    основні районовані сорти, їх господарську характеристику (урожайність, терміни дозрівання, стійкість проти хвороб тощо);

¨    види добрив. способи і терміни їх внесення в ґрунт;

¨    види хворіб і шкідників сільськогосподарських культур, вирощуваних у даній зоні, способи боротьби з ними;

¨    види отрутохімікатів. правила їх зберігання і використання тощо.

Категорія: Мої статті | Додав: profesor (29.01.2012)
Переглядів: 2513 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz