Четвер, 02.05.2024, 06:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Професійно-технічне училище №36 смт. Кути

Категорії розділу
Мої статті [9]
Новини [0]
новини училишні
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 93
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Історія училища

Училище має досить давню історію. Ще у післявоєнний час, у 1947 році, в Кутах було відкрито однорічну сільськогосподарську школу, що готувала плодоовочівників, пасічників, майстрів тепличного господарства, зооветпрацівників, технологів з переробки сільськогосподарської продукції. За сільськогосподарською школою було закріплено 50 га землі. Учбове господарство мало свою ферму, плодорозсадник площею 1.5 га, було закладено і вирощено сад на площі 12 га.

Пізніше, у 1949 році, у Кутах було створено однорічну будівельну школу, а на її базі – школу для майстрів будівельників.

У 1955 році до Кутської сільськогосподарської школи приєднали Рогатинську зооветеринарну школу, Богородчанську сільськогоспо-дарську школу, Кутську будівельну школу.

У 1972 році на базі цих навчальних закладів було створено Кутське СПТУ-6 (згодом СПТУ-36) – на основі наказу Державного Комітету з професійно-технічної освіти Ради Міністрів України №92 від 12.06.1972 року.

Профтехучилище створене з метою задоволення потреб народного господарства і населення області в підготовці кваліфікованих робітників професій сільськогосподарського профілю та сфери обслуговування.

Для здійснення навчання у професійно-технічному училищі №36 смт. Кути є в наявності 18 навчальних кабінетів, з них – 6 кабінетів професійно-технічного циклу та 11 – для загальноосвітньої підготовки, комп’ютерний клас; 2 лабораторії, 2 майстерні, актова та спортивна зала, їдальня.

Професійно-практичну та загальноосвітню підготовку учнівської молоді здійснюють 19 викладачів та 15 майстрів виробничого навчання, із них 1 методист, 9 викладачів вищої категорії.

Навчально-виховний та навчально-виробничий процес у професійно-технічному училищі №36 смт. Кути здійснюється відповідно до законів України "Про освіту", "Про професійно-технічну освіту", перспективного плану роботи навчального закладу на рік.

У відповідності з Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в училищі розроблений перспективний план роботи педагогічного колективу на навчальний рік. Зміст навчально-виробничого процесу визначається навчальними планами та програмами. Для кожної професії розроблені пакети навчально-програмної документації, які погоджені та затверджені в установленому порядку.

Робочі навчальні плани та програми розроблені згідно типової базисної структури, вимог кваліфікаційних характеристик та з урахуванням регіонального компоненту. Зміни в навчальних планах і програмах обговорюються і затверджуються на засіданнях методичних комісій.

Для якісного і повного виконання навчальних планів і програм в навчальному закладі складено розклад занять, який забезпечує взаємозв'язок теоретичного і виробничого навчання.

Тижневе навчальне навантаження учнів становить 35 годин.

В училищі здійснюється поетапна атестація учнів, за наслідками якої присвоюється відповідна кваліфікація, розряд. Організація теоретичного навчання в училищі проводиться згідно робочих навчальних планів та програм з кожної професії і включає загальнотехнічну, професійно-теоретичну, професійно-практичну та загальноосвітню підготовку.

Практична підготовка проводиться у навчально-виробничих майстернях, а виробнича практика – на фермерських господарствах та приватних підприємствах Косівського, Верховинського, Вижницького та інших районів.

Училище у встановлені строки заключає угоди з підприємствами та фермерськими господарствами про проходження учнями виробничої практики.

Випускники працевлаштовуються на підприємствах різної форми власності.

Навчально-виховна робота в училищі проводиться згідно перспективного плану роботи училища на рік, зведеного плану масових заходів та щомісячних планів роботи класних керівників. Планами передбачена індивідуальна робота як з учнями, так і з батьками.

В організації і змісті виховної роботи з учнівською молоддю головна увага приділяється формуванню національної самосвідомості, вивченню історії України та історії рідного краю.

У відповідності до запитів учнів в училищі створені гуртки художньої самодіяльності (хоровий, вокально-інструментальний, вокальний, художнього читання), спортивні секції. До їх роботи залучено усіх учнів навчального закладу.

Педагогічний колектив училища тісно співпрацює з батьками учнів.

Перед учнями систематично виступають з лекціями працівники правоохоронних органів, прокуратури, медичні працівники, спеціалісти служби в справах неповнолітніх.

Виховна робота в училищі тісно пов’язана з навчальною. Щорічно учні нашого навчального закладу беруть участь в обласних олімпіадах із загальноосвітніх та професійно спрямованих предметів та конкурсах фахової майстерності.

На майбутнє в навчальному закладі планується відкриття нових професій, що користуються попитом на ринку праці регіону.

Категорія: Мої статті | Додав: profesor (13.01.2012)
Переглядів: 1808 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 profesor  
0
Класна стаття book

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz